Odgrzybianie ścian

Dezynfekcja / Dezynsekcja / Deratyzacja

Skuteczne środki / Prawdziwi eksperci DDD

77 555 40 12

Odgrzybianie Ścian, Usuwanie Grzyba grzyba ze ściany

Za duża wilgoć powietrza, niepoprawna wentylacja czy zalanie to jedne spośród najpopularniejszych przyczyn pojawienia się grzybów na ścianach oraz pozostałych przestrzeniach. Bycie we wnętrzach, w jakich znajduje się grzyb oraz jego zarodniki może mieć niezwykle przykre konsekwencje lecznicze. Grzyb oddziałuje też destruktywnie na stan techniczny domu. Samodzielne usuwanie grzyba jest niezwykle trudne, więc należałoby wykorzystać z pomocy specjalistycznej firmy.

Z czym walczymy – więc co to są grzyby
Grzyby to systemy eukariotyczne, jakich komórki mają jądra, mogą być jedno czy wielokomórkowym systemem. Są na lądach rzadziej w wodach. Widzimy je we wszelkich strefach klimatycznych. Znanych jest blisko 120 tysięcy rodzajów grzybów. W zasadzie grzyby do wielokomórkowe systemy cudzożywne, niezdolne do samodzielnego ruchu, o ścianach komórkowych wykonanych z chityny. Prymitywne grzyby wielokomórkowe tworzą gotowe do ruchu, jednokomórkowe zarodniki.

Czym zagraża bycie w zagrzybionym mieszkaniu?
Odgrzybianie mieszkania jest czynnością wykonywaną nie jedynie ze względów estetycznych. Bycie z owymi organizmami niesie za sobą dużo nieprzyjemnych konsekwencji leczniczych. Zwłaszcza szkodliwe są one w czasie rozsiewania zarodników, jakie unoszą się w powietrzu oraz są przyjmowane poprzez drogi oddechowe. Zarodniki pleśni lub pozostałych rodzajów są silnymi alergenami. Wybrane grzyby wytwarzają także mykotoksyny, jakie przyczyniają się do rozwoju nowotworów oraz pozostałych poważnych dolegliwości.

Odgrzybianie ścian
Grzyb w budynku może być też w stadium niezwykle zaawansowanym, wówczas odgrzybianie ścian należy wykonać odmiennie. Jeśli wilgotność w domu spowodowała oddzielenie się tynku od podłoża należy skuć tynk w promieniu jednego metra od miejsca zajętego poprzez grzyba oraz założyć kolejną powierzchnię. Niewątpliwie, też w tymże wypadku należy wykorzystać środek na grzyba. Odgrzybianie ścian oraz późniejsze zabiegi zapobiegawcze należy wykonywać w sposób całościowy.

Odgrzybianie ścian – nagrzanie pomieszczeń
Nagrzanie pomieszczeń – osuszanie ściany przy pomocy zwiększonej temperatury powietrza jest dosyć łatwe. Forma polega na podniesieniu temperatur w domu (najwyżej do 35 OC). Podniesiona temperatura powoduje, iż wilgotność na ścianie rozpoczyna parować. Dobry system wentylacji odciąga zebraną parę hydrologiczną z wnętrza, obniżając stopień zawilgocenia wnętrza. Ogrzewanie wnętrz to dosyć łatwy sposób na osuszanie murów wewnętrznych. Można go zastosować w wypadku małych, powierzchniowych zawilgoceń.

Forma iniekcyjna
To forma wykorzystywana poprzez specjalistów. Potrzebna, gdy grzyb zaatakował głębsze powierzchnie ściany. W tymże wypadku oddziaływanie zewnętrzne może nie starczyć. Potrzebuje przewiercenia w zagrzybionej przestrzeni dołów o głębokości blisko 1 cm w otworach 10-15 cm. Otwory wiercimy w dół pod kątem 45 stopni. Potem do tak stworzonych zagłębień kładziemy lejki oraz umieszczamy preparat przeciw grzybom oraz pleśniom. Po upływie czasu wskazanego poprzez wytwórcę środka, wypełnione treścią otwory zaklejamy. Na to można położyć kolejną powierzchnię gipsu.

specjalistyczne-uslugi-ddd-faviconOpinie Klientów

„Fajnie, że przyjechaliście w normalnych koszulkach – w końcu sąsiedzi nie muszą wiedzieć, że wreszcie pozbyłam się mrówek z mieszkania. Dziękuję! ”

Wiola

„Dziękuję za pomoc! Dwie poprzednie firmy tylko pogorszyły sytuację z pluskwami. Dopiero tej firmie się udało.”

Michał Wolszczak

„Miałem dość tych jednoosobowych „firm” DDD. Tutaj pełen profesjonalizm, wszystko legalnie i na piśmie. Deratyzacja wykonana na 5+”

Leszek Rodakowski

specjalistyczne-uslugi-ddd-faviconTO DOCENIŁO 100% KLIENTÓW

s

DYSKRECJA - 100%

Nieoznakowane samochody i zwykła odzież!

l

GWARANCJA - 100%

Wszystko otrzymasz na piśmie!

GRATIS DOJAZD - 100%

Do każdego miasta na Śląsku!

PROFESJONALNE I NOWOCZESNE USŁUGI DDD

Zadzwoń teraz i zajmij dla siebie pierwsze wolne miejsce!
77 555 40 12