Osuszanie pomieszczeń ścian, po zalaniu mieszkania pomieszczeń. Osuszanie kondensacyjne

Dezynfekcja / Dezynsekcja / Deratyzacja

Skuteczne środki / Prawdziwi eksperci DDD

514 583 200

Zawilgocenie budynku to kłopot, z jakim mierzy się wielu przedsiębiorców i posiadaczy budynków zabytkowych, budynków oraz kamienic. Z wilgotnością ciężko jest się uporać szczególnie w starszych obiektach o dużych murach oraz postawionych z kamienia fundamentach o nierównej budowie. Ustalenie poziomu zawilgocenia i osuszenie budynku potrzebuje dokładnych badań, pomiarów oraz ekspertyz. Co trzeba wiedzieć na temat osuszania budynków?

Na czym polega osuszanie?
Mechanizm osuszania zalanych mieszkań oraz obiektów polega na odbieraniu wody z zalanych przestrzeni poprzez powietrze w mechanizmie parowania. Nasycone parą hydrologiczną powietrze jest suszone w osuszaczach (wilgotność jest grana jako skropliny ) oraz już jako odebrane wilgotności jest zdolne do dalszego, powtórnego wchłaniania wody mokrych ścian oraz podłóg. Jeśli mamy mokrą ścianę, zalaną powierzchnię podposadzkową to najistotniejszą rzeczą jest zagwarantowanie dostępu chłodnego powietrza. Powietrze nasyci się parą hydrologiczną oraz wówczas potrzebne jest jego powtórne osuszenie czy zmiana na suche.

Osuszanie kondensacyjne
Forma owa polega na odbieraniu wilgotności z powietrza poprzez chłodzenie go poniżej punktu rosy co wywołuje wykraplanie wilgotności (kondensację). Do osuszania kondensacyjnego służą kondensacyjne osuszacze powietrza. Ich podstawowymi składnikami są wywietrznik, sprężarka, zastępniki ciepła (skraplacz oraz parownik) i czynnik rozprężny. Wywietrznik wymusza przepływ wilgotnego powietrza poprzez zastępniki ciepła. Temperatura parownika jest mniejsza aniżeli temperatura punktu rosy wywołując wykraplanie się (kondensację) pary hydrologicznej zamkniętej w powietrzu, na jego ściankach.

W formie kondensacyjnej stosuje się określone narzędzia, tzw. osuszacze kondensacyjne. Funkcjonują one na podstawie niezwykle zbliżonej do reguły funkcjonowania wentylatora samochodowego. Powietrze z wnętrza zasysane jest poprzez wywietrznik. Potem trafia na parownik, jaki bardzo je chłodzi, co wywołuje kondensację pary hydrologicznej oraz zmianę jej w ciecz, więc wodę. Tak zaistniały kondensat (woda) gromadzony jest w pojemniku, natomiast po jego wypełnieniu jest odprowadzony przez pompę bezpośrednio do kanalizacji.

Zalety osuszania kondensacyjnego
Duży wachlarz korzyści, które można wyliczyć w kontekście osuszania kondensacyjnego powoduje, iż jest to wyjście cieszące się stałą sławą. Owa nieinwazyjna forma, opierająca się tylko na przyspieszeniu naturalnego mechanizmu schnięcia nie ma niekorzystnego wpływu na wykonujące czynność osoby, na produkty z jakich zrobiono suszone przestrzenie czy odmienny sprzęt znajdujący się w mieszkaniu.

Osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej
Osuszanie budynków jest konieczne w czasie, gdy konkretny budynek zmaga się z kłopotem wilgotności. Jest to dosyć częsty kłopot, będący w obiektach ze względu na niepoprawnie położoną izolację przeciwwodną oraz przeciwwilgociową, czy całkowity jej brak, co zdarza się zwłaszcza w starym budownictwie. W rezultacie wilgotność z gruntu z łatwością przedostaje się do murów, jakie błyskawicznie ją chłoną poprzez działanie kapilarnego podciągania wody.

specjalistyczne-uslugi-ddd-faviconOpinie Klientów

„Fajnie, że przyjechaliście w normalnych koszulkach – w końcu sąsiedzi nie muszą wiedzieć, że wreszcie pozbyłam się mrówek z mieszkania. Dziękuję! ”

Wiola

„Dziękuję za pomoc! Dwie poprzednie firmy tylko pogorszyły sytuację z pluskwami. Dopiero tej firmie się udało.”

Michał Wolszczak

„Miałem dość tych jednoosobowych „firm” DDD. Tutaj pełen profesjonalizm, wszystko legalnie i na piśmie. Deratyzacja wykonana na 5+”

Leszek Rodakowski

specjalistyczne-uslugi-ddd-faviconTO DOCENIŁO 100% KLIENTÓW

s

DYSKRECJA - 100%

Nieoznakowane samochody i zwykła odzież!

l

GWARANCJA - 100%

Wszystko otrzymasz na piśmie!

GRATIS DOJAZD - 100%

Do każdego miasta na Śląsku!

PROFESJONALNE I NOWOCZESNE USŁUGI DDD

Zadzwoń teraz i zajmij dla siebie pierwsze wolne miejsce!
514 583 200